Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Wiara - kto jest wzorem wiary? Kto pomaga mi wierzyć i wracać do Pana Boga? Wypracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Trwanie w wierze to rzecz niełatwa. Chyba każdy człowiek miewa czasem wątpliwości dotyczące poszczególnych dogmatów, a nawet istnienia Boga – Stwórcy świata. Laicyzacja społeczeństwa nie ułatwia tej trudniej sytuacji. Sama – jak każdy – miewam wątpliwości, jednak są wokół mnie ludzie, którzy pomagają mi trwać w wierze i powracać do Boga po zachwianiach wiary.

Najważniejsi z nich są członkowie mojej rodziny. To tak jak ja osoby wierzące. Mogę liczyć, że postarają się rozwiać moje wątpliwości związane z niektórymi, często trudnymi do pojęcia, prawdami wiary. Wiem też, że w chwilach wahania, będą przy mnie i pomogą odnaleźć mi właściwą drogę. To moi bliscy są ludźmi, którzy od najmłodszych lat czuwali nad rozwojem mojego życia religijnego. Wyrobili we mnie nawyk, a później świadomą potrzebę uczęszczania do kościoła, nauczyli pierwszych modlitw, tłumaczyli sens słów usłyszanych przeze mnie podczas mszy świętej, pokazywali, jak cieszyć się i obchodzić najważniejsze święta, uczyli, że wiara to jeden z najważniejszych elementów ludzkiego życia. Najbliżsi krewni to najważniejsi strażnicy mojej wiary, oprócz nich mogę jednak liczyć na wielu innych członków wspólnoty ludzi wierzących.

Bardzo...

Podobne wypracowania