Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
weekendowo.pl
Strona główna Religia Jakie cechy powinien mieć dobry chrześcijanin? Charakterystyka dobrego chrześcijanina

Jakie cechy powinien mieć dobry chrześcijanin? Charakterystyka dobrego chrześcijanina

Chrześcijanin to człowiek wierzący, identyfikujący się ze swoją religią. Powinien on wprowadzać swą wiarę w życie, poprzez własną postawę dawać jej świadectwo, tak, aby jego religijność była widoczna w życiu codziennym. Wydaje się to jasne, jednak nie jest łatwa odpowiedź na pytanie o to, jakie cechy powinien mieć dobry chrześcijanin.

Dobry chrześcijanin to przede wszystkim człowiek wierzący. Religia jest punktem wyjścia dla jego wszelkich działań, prowadzi go w życiu, wskazując mu drogę wiodącą do zbawienia. Przez to jest on osobą stosującą się do wszystkich znanych przykazań, a także znający naukę Chrystusa w teorii i stosujący ją w praktyce.

Dobry wierzący oddaje cześć Bogu w sposób należyty. Nie zapomina i nie rezygnuje z mszy świętej, a także stara się w miarę możliwości brać udział w jak największej liczbie nabożeństw, gdyż wie, że to one zbliżają go do Pana. To także człowiek, który zawsze odnajdzie czas na kontakt z Bogiem, na modlitwę. Stanowi ona ważny element jego codzienności, bez którego nie wyobraża sobie życia. Jednak jego aktywność nie ogranicza się tylko do sfery duchowej.

Zaangażowany jest w każdą z dziedzin życia. Wykonuje dobrze swą pracę, tak, aby nie krzywdzić bliźniego. Wyzbył się grzechu lenistwa wiedząc, że to jedno...

Podobne wypracowania