Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Jakie cechy powinien mieć dobry chrześcijanin? Charakterystyka dobrego chrześcijanina

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Chrześcijanin to człowiek wierzący, identyfikujący się ze swoją religią. Powinien on wprowadzać swą wiarę w życie, poprzez własną postawę dawać jej świadectwo, tak, aby jego religijność była widoczna w życiu codziennym. Wydaje się to jasne, jednak nie jest łatwa odpowiedź na pytanie o to, jakie cechy powinien mieć dobry chrześcijanin.

Dobry chrześcijanin to przede wszystkim człowiek wierzący. Religia jest punktem wyjścia dla jego wszelkich działań, prowadzi go w życiu, wskazując mu drogę wiodącą do zbawienia. Przez to jest on osobą stosującą się do wszystkich znanych przykazań, a także znający naukę Chrystusa w teorii i stosujący ją w praktyce.

Dobry wierzący oddaje cześć Bogu w sposób należyty. Nie zapomina i nie rezygnuje z mszy świętej, a także stara się w miarę możliwości brać udział w jak największej liczbie nabożeństw, gdyż wie, że to one zbliżają go do Pana. To także człowiek, który zawsze odnajdzie czas na kontakt z Bogiem, na modlitwę. Stanowi ona ważny element jego codzienności, bez którego nie wyobraża sobie życia. Jednak jego aktywność nie ogranicza się tylko do sfery duchowej.

Zaangażowany jest w każdą z dziedzin życia. Wykonuje dobrze swą pracę, tak, aby nie krzywdzić bliźniego. Wyzbył się grzechu lenistwa wiedząc, że to jedno...

Podobne wypracowania