Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Co, Twoim zdaniem, czyni człowieka wyjątkowym? Wypracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Człowiek jest istotą wyjątkową. Zdaje się o tym wiedzieć każdy, jednak niejeden ma problem z uzasadnieniem tego sądu. Pozornie proste pytanie o cechy odpowiedzialne za wyjątkowość, niepowtarzalność ludzkiej istoty może stać się bardzo problematyczne. Chciałabym opisać, dlaczego w mojej opinii człowiek to istota wyjątkowa.

Wyjątkowość człowieka, zdaje się być podkreślona już w Starym Testamencie, gdzie zostaje opisane stworzenie świata. To właśnie człowiek dostaje we władanie wszystkie istoty, którymi ma się w sposób mądry i dobry opiekować. Podkreślone jest także to, że człowiek został stworzony na obraz i podobieństwo Boga. Jest tez jako jedyna z istot żyjących na ziemi, posiadaczem duszy nieśmiertelnej.

Wyjątkowość istoty ludzkiej polega, więc przede wszystkim na połączeniu tego, co cielesne z pierwiastkiem duchowym. To właśnie z faktem jego posiadania, łączą się kolejne cechy świadczące o wyjątkowości istoty ludzkiej. Pierwszą z nich jest to, że człowiek jest w stanie wierzyć i odczuwać. Głębią przeżyć duchowych, czyni go w moim mniemaniu istotą wyjątkową.

O wyjątkowości człowieka, świadczy również fakt, że jest on jako jedyny w stanie osiągnąć zbawienie. Jest to ogromne wyróżnienie, które spotkało go od Stwórcy....

Podobne wypracowania