Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

„Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali” - co znaczą te słowa Jana Pawła II? Czy zgadzasz się z nimi? Rozprawka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

„Musicie od siebie wymagać, choćby inni od was nie wymagali” – to słowa wypowiedziane przez Jana Pawła II. Zgadzam się z nimi, uważam, że każdy człowiek powinien znać ich właściwe znaczenie i stosować się do nich w swoim życiu codziennym.

„Wymagać do siebie” nie oznacza, że człowiek ma być istotą doskonałą, jest bowiem osobą grzeszną. Ważne, aby podejmował walkę ze swoimi przywarami, złymi cechami, dążył do stawania się lepszym, kierując się odpowiednimi wzorcami. Człowiek, który wymaga od siebie, to osoba, która stara się spełniać w każdej z dziedzin ludzkiego życia. Realizuje ona swoje zamierzenia, stawiając sobie wysoko poprzeczkę. To także taki typ człowieka, który nie poprzestaje na realizacji małych, łatwych celów. Nie zadowala go bylejakość i osiąganie niezbędnego minimum, posiada on większe ambicje.

Łatwiej jest wymagać od siebie, gdy także inne osoby wymagają od nas. W takim przypadku człowiek otrzymuje dodatkową motywację – niejednokrotnie jest zmuszany do pewnych postępowań. Ponadto nie jest jedyną osobą odpowiedzialną za określone postępowanie, inne osoby – stawiające mu wymagania – czuwają, aby je spełnił. Sytuacja ta jest prostsza, również dlatego, że otoczenie daje dobry...

Podobne wypracowania