Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Mikołaj II - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Mikołaj II Romanow urodził się dnia 18 maja 1868 roku w Sankt Petersburgu. Jego ojcem był Aleksander III, a matką Maria Fiodorowna. Był najstarszym synem pary. 

Dzieci Aleksandra i Marii wychowywane były w bardzo surowych warunkach. Choć pochodzili z dynastii panującej, ojciec nie chciał, aby dzieci dorastały w cieplarnianych warunkach. Jeśli idzie o samego Mikołaja, szczególny nacisk kładziono na jego wykształcenie, jako że w przyszłości to właśnie on miał zostać carem. 

Kiedy Mikołaj ukończył lat trzynaście, przeprowadził się z pałacu Aniczkowskiego do siedziby w Gatczynie. Pobierał nauki języków obcych. Młody carewicz uczył się francuskiego, niemieckiego, a także angielskiego. Jako przyszły władca musiał znać również historię. W roku 1881, kiedy został zamordowany jego dziadek Aleksander II, Mikołaj musiał poszerzyć swoją wiedzę z dziedzin, które mogły by mu pomóc w realnym sprawowaniu władzy. Przyswajał wiedzę m.in. z zakresu matematyki, ekonomii, prawa czy geografii. Był osobą bardzo zdolną i chętną do nauki. Musiał zapoznać się również z zagadnieniami związanymi z wojskiem. Również w tym celu, w roku 1887, brał udział w ćwiczeniach wojskowych. Trzy lata później Mikołaj II był merytorycznie...

Podobne wypracowania