Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Astrid Lindgren „Bracia Lwie Serce” - charakterystyka bohaterów

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Narratorem i jednym z głównych bohaterów powieści „Bracia Lwie Serce” jest niemal dziesięcioletni Karol Lew. Na Ziemi jest on nieszczęśliwym i pogrążonym w cierpieniu chłopcem. Na jego wyglądzie odbija się choroba – jest chudy i niski, a włosy nieregularnie opadają mu na twarz. W Nanjigali jego wygląd niewiele się zmienia, ale chłopiec staje się zdrowy, przybywa mu energii, posiada także nowe umiejętności.

Od zawsze jego największym przekleństwem była samotność. Kiedy leżał w łóżku, nie mógł znaleźć przyjaciół, a czas umilały mu rozmowy z bratem. Z tego powodu Sucharkowi brak wiary w siebie. Jednak pobyt w Nanjgali wszystko zmienia, a Karol uczy się tam prawdziwego męstwa.

Karol to postać z pozoru bojaźliwa i zamknięta w sobie. Często towarzyszy mu uczucie strachu, które potrafi jednak pokonać, gdy jest to konieczne. Bardzo przywiązuje się on do ludzi (Mateusz, Jonatan) i zwierząt (Fialar). Największą miłością darzy oczywiście brata, który stanowi dla niego wzór. To właśnie z jego powodu podejmuje decyzję o wyruszeniu z Doliny Wiśni. W jej trakcie wielokrotnie wykazuje się sprytem i odwagą, których najprawdopodobniej sam się po sobie nie spodziewał.

Jonatan Lew jest trzynastoletnim...

Podobne wypracowania