Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Henryk Ibsen „Dzika kaczka” - konflikt przedstawiony w dramacie - opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

W dramacie Henryka Ibsena pt: „Dzika kaczka” rozwój wydarzeń napędzany jest kolejnymi konfliktami. Dochodzi do nich między dawnymi przyjaciółmi, synem i ojcem oraz w rodzinie Ekdalów. Jaka jest ich funkcja i znaczenie w tym utworze?

Najlepiej będzie zacząć od postaci Grzegorza, który to stał się przyczyną większości konfliktów. Zrzucając zasłonę złudzeń z życia innych bohaterów, odkrył on konflikty ich interesów. Kiedy zabrał Hialmara na spacer, podczas którego opowiedział mu o przeszłości Giny, nieopatrznie spowodował, że życie rodzinne w domu Ekdalów legło w gruzach. Mężczyzna nie potrafił poradzić sobie z wiadomościami o swojej żonie, a także nabrał przeświadczenia, że Jadwiga jest dzieckiem z dawnego romansu Giny. Wszystko to doprowadziło do ruiny szczęśliwą jeszcze do niedawna rodzinę Ekdalów.

Postacią zamieszaną w konflikty jest też przyjaciel Grzegorza - Hialmar Ekdal.  Jego życiu przyświeca idea przywrócenia dobrego imienia swojemu rodowi, przez opracowanie nowego wynalazku w dziedzinie fotografii. Nie podejmuje jednak specjalnych działań w tym kierunku. Dochodzi nawet do tego, że to Gina i Jadwiga spędzają więcej czasu w pracowni fotograficznej niż Hialmar. Kiedy...

Podobne wypracowania