Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Jak napisać charakterystykę postaci? Przykład charakterystyki

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Charakterystyka jest formą wypowiedzi, która w szczegółowy sposób opisuje daną postać. Można prezentować charakterystykę postaci rzeczywistej lub fikcyjnej. Pisząc charakterystykę należy trzymać się pewnego ustalonego porządku. Otóż w pierwszym akapicie przedstawiamy postać. Podajemy wtedy jej imię, nazwisko, wiek, zawód, jeżeli jest to istotne to także miejsce zamieszkania czy stan cywilny. Kolejny akapit poświęcamy na wygląd zewnętrzny opisywanej postaci. Przedostatni akapit powinien zawierać cechy charakteru postaci, cechy usposobienia, intelektu, wyznawane wartości oraz stosunek do innych osób. Ostatni akapit może zawierać ocenę postaci, którą opisujemy. To znaczy, czy dana postać się nam podoba, czy można ją podać jako wzór do naśladowania, czy chcielibyśmy ją spotkać, poznać bliżej, za co ją podziwiasz albo nienawidzisz. 

Charakterystyka Zagłoby.

Jan Onufry Zagłoba jest bohaterem wszystkich części Trylogii Henryka Sienkiewicza. Co prawda w ,,Potopie” jest on już człowiekiem wiekowym,  nie brakuje mu jednak krzepy i energii młodzieńca. Zagłoba jest postacią bardzo charakterystyczną. Jest gruby, wielki jak tur, ma szerokie ramiona, czerwoną twarz oraz białą brodę. Ponadto jedno oko...

Podobne wypracowania