Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Święto Wniebowstąpienia - Wniebowstąpienie Pańskie - data, historia, opis. Znaczenie Wniebowstąpienia Pańskiego

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Święto Wniebowstąpienia obchodzone jest w VII niedzielę Wielkanocną, a więc w czterdziestym dniu po święcie Zmartwychwstania. Obchodzone jest na cześć wniebowstąpienia Chrystusa, które miało miejsce w czterdzieści dni po tym, jak powstał On z martwych.

Wydarzenie to nie ma szerokiego opisu w Biblii. Wspominają o nim ewangeliści: Marek i Łukasz oraz Dzieje Apostolskie. Nie są to jednak rozbudowane opisy. Przyjmuje się, że do zdarzenia tego doszło na Górze Oliwnej, czyli w miejscu, skąd rozpoczęła się męka Jezusa Chrystusa. Zabrani tam uczniowie byli świadkami, jak ich Nauczyciel wznosi się w chwale do nieba.

Jezus będąc na Górze Oliwnej, przykazał uczniom, aby nie opuszczali Jerozolimy, ale czekali na przyjście Ducha Świętego. Obietnica ta rzeczywiście została spełniona i na jej pamiątkę chrześcijanie obchodzą Święto Zesłania Ducha Świętego, które ma miejsce w dziesięć dni po święcie Wniebowstąpienia.

Pismo Święte podaje, że przerażeni, smutni, ale jednocześnie pełni nadziei i miłości do Chrystusa uczniowie oczekiwali na owo wydarzenie. Smucili się, ponieważ Nauczyciel ich opuszczał, jednak Chrystus obiecał im zesłanie Ducha Świętego, a więc pocieszyciela, który miał ich umacniać oraz prowadzić w późniejszej drodze głoszenia...

Podobne wypracowania