Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Zwiastowanie Pańskie - Zwiastowanie NMP - data, opis, historia. Święto Zwiastowania Pańskiego

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Zwiastowanie Pańskie to jedno z najważniejszych wydarzeń, jakie zawarte jest w Piśmie Świętym. Dzięki niemu mogliśmy cieszyć się wielkim darem Boga, jakim było zesłanie na ziemię Swojego Syna, który umarł męczeńsko za nasze grzechy.

Mianem „zwiastowania” określa się wizytę Archanioła Gabriela u Maryi w celu ogłoszenia Jej nowiny, że oto wybrana została na Matkę Syna Bożego. Kiedy Maryja usłyszała tę wiadomość, znajdowała się akurat w Nazarecie, w swoim domu. Widząc tajemniczą postać Anioła, zlękła się, gdyż nie wiedziała, jakie są jego zamiary. Archanioł Gabriel uspokoił kobietę, wyjaśniając Jej, iż została wybrana spośród wielu niewiast do wypełnienia wielkiego dzieła Bożego: ma wydać na świat Mesjasza.

Na te słowa Maryja przelękła się jeszcze bardziej, gdyż nie miała męża. Anioł wyjaśnił kobiecie, że to Duch Święty zstąpi na nią i dzięki Niemu pocznie ona Syna, zachowując jednak swoją niewinność. Maryja z pokorą przyjęła zapowiedziany zaszczyt i odpowiedzialność.

Zdarzenie to opisuje Ewangelia według św. Łukasza. Ewangelista zwraca szczególną uwagę na postawę oddania, która charakteryzuje Maryję. Z pewnością była Ona przestraszona i nie wiedziała, jak się zachować, jednak kierowała się ufnością w zamiary Boskie i...

Podobne wypracowania