Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Kim jest człowiek według Biblii? Opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Według słów autora Księgi Rodzaju człowiek powstał na obraz i podobieństwo Boga Ojca, by opiekować się całym światem widzialnym, który On stworzył. Następnie stworzona została kobieta, aby mogła być towarzyszką mężczyzny i z nim zajmować się wszystkim, co polecił Bóg.

Gdy ludzie złamali zakaz Boży dotyczący drzewa poznania dobra i zła, ulegając szatanowi, opuścili na zawsze Eden i zaczęli mnożyć się i zaludniać ziemię oraz pędzić życie w trudzie i troskach. Jednak mimo występku pierwszych rodziców Bóg bardzo ukochał człowieka, od początku jego historii towarzyszył mu i zsyłał swą łaskę na niego. 

Ludzie są ukochanymi dziećmi Boga, których zadaniem jest godnie żyć na ziemi, by zasłużyć na powrót do Raju po śmierci. Człowiek ma wypełniać wolę Pana, postępować zgodnie ze słowami Pisma Świętego i czynić ze swej egzystencji prawdziwe świadectwo odwzajemnionej miłości do Boga.

Jednocześnie mimo wywyższenia ludzi rozgniewany Bóg potrafił karać ich za postępowanie niezgodne z Jego wolą. Przykładami kary Bożej za grzechy mogą być: zesłanie potopu czy plag egipskich, zniszczenie Sodomy i Gomory. Jednocześnie również poddawał człowieka rozmaitym próbom wiary, zwłaszcza tych, którzy...

Podobne wypracowania