Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Jan Paweł II - Encyklika o Bożym Miłosierdziu - Dives in Misericordia. Streszczenie encykliki

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

W encyklice Dives in Misericordia Jan Paweł II sporo miejsca poświęca teoretycznym rozważaniom na temat bogatego w miłosierdzie dla człowieka Boga oraz tego, jakimi drogami można owego człowieka poprowadzić do Boga, który go miłuje bezwarunkowo i bezgranicznie. Jan Paweł II zwraca również uwagę, podobnie jak w większości swoich teologicznych rozważań, na człowieka w całej jego złożoności, która wynika wprost z kondycji jednostki funkcjonującej pośrodku - pomiędzy uwarunkowaniami ziemskimi (zniewolenie, małość, ograniczność) a świadomością tego, iż zostaliśmy stworzeni na obraz doskonałego Boga.

Ojciec Święty oprócz teoretycznego pisania i namawiania do miłosiernej postawy, którą sam prezentował i potwierdzał swoimi uczynkami, troszczył się o najuboższych na całym świecie, odwiedzał więzienia, szpitale, spotykał się z niepełnosprawnymi i samotnymi, opuszczonymi przez najbliższych, pokiereszowanych przez los. Poprzez encyklikę Dives in Misericordia papież zwraca uwagę, że ludzie żyjący współcześnie nie do końca rozumieją, czym jest miłosierdzie. Zdaniem Jana Pawła II, miłosierdzie jest pokazaniem i otwarciem drogi, która będzie prowadziła do nawrócenia, pojednania, naprawienia, odpuszczenia win i grzechów.

Następnie...

Podobne wypracowania