Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Propaganda a kształcenie - opracowanie tematu

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Propaganda, aby osiągnąć zamierzony przez jej autora efekt, musi być podporządkowana szeregowi czynników, które determinują jej finalną skuteczność. Zwykle władza, kiedy decyduje się na wykorzystanie tej specyficznej formy społecznej perswazji, dąży do osiągnięcia określonych celów politycznych lub społecznych, więc organizowana z jej inicjatywy kampania propagandowa ma charakter masowy. Dążąc do zrealizowania swoich aspiracji stara się wówczas swoim wpływem objąć jak najszerszy krąg obywateli bez względu na status, miejsce zamieszkania czy wiek. W przypadku, gdy propaganda ukierunkowana jest na osiągnięcie celów o charakterze długoterminowym, do których dążanie wymaga czasu i konsekwencji w działaniu, wtedy propaganda skierowana jest także do najmłodszych pokoleń, które ze względu na nie do końca ukształtowany i skrystalizowany światopogląd, są częścią społeczeństwa najbardziej podatną na odpowiednio przeprowadzoną kampanię propagandową. Chcąc zagwarantować sobie odpowiednie zaplecze społeczne oraz ideologiczne w przyszłosći, władza wkracza w takim przypadku także do sfery edukacji i kształcenia.

W dzieciństwie kształtuje się psychika i osobowość każdego człowieka. W związku z tym jest to czas, w którym ewentualna,...

Podobne wypracowania