Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Grupa społeczna - interakcje - charakterystyka. Interakcje wewnątrz grupy - opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Grupa społeczna jest pojęciem, które występuje w socjologii i psychologii społecznej, oznacza ona grupę ludzi, swego rodzaju zbiorowość ludzi, minimum trzy osoby, które cechuje wspólny interes społeczny i potrzeby. 

Grupami społecznymi zajmuje się przede wszystkim socjologia, która rozpatruje relacje grup społecznych w ogólnym społeczeństwie. Grupa społeczna składa się z co najmniej z trzech osób i oznacza, iż te osoby kierują się pewnymi wspólnymi założeniami. Grupa społeczna posiada świadomość społeczną, która powoduje, że działa na rzecz tej społeczności. Jedną z podstawowych zasad, które cechują grupę społeczną są tzw. interakcje wewnętrzne. 

Interakcja jest pojęciem, które pochodzi z języka łacińskiego i oznacza – inter- między, actio - działanie, czynność. Tak więc interakcja w grupie społecznej jest działaniem zachodzącym pośród grupy społecznej. Grupa społeczna ma swoje zasady, cele i nieformalny program zasad, którym się kieruje, stąd też interakcje społeczne wewnątrz grupy oznaczają relacje, jakie zachodzą w środowisku grupy społecznej. Grupa społeczna składa się z jednostek, które mimo swojej niezależności zmuszone są wspólnie działać na...

Podobne wypracowania