Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Instytucje europejskie - Fuzja (łączenie) instytucji europejskich - opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Instytucje europejskie to ogół organizacji oraz ich organów, będących de facto oddzielnymi instytucjami. Mają one charakter międzynarodowy i każdy z uczestników europejskiego życia politycznego ma (mniejszy lub większy) wpływ na ich prace i kierunek działań. Każda z instytucji stworzona została w konkretnym celu i wykonywać musi powierzone jej obowiązki, przy wykorzystaniu swoich kompetencji. Zakres władzy i możliwości wykonywania przez każdą z organizacji swoich zadań jest różnych. Często zdarza się też, że istnieje więcej niż jedna instytucja zajmująca się danym zakresem obowiązków.

Taka sytuacja nierzadko bywa kłopotliwa dla osób próbujących skorzystać z usług czy pomocy danej organizacji, gdyż nie wiedzą one, do kogo powinny się udać, ponieważ instytucje o tym samym zakresie obowiązków niejednokrotnie dzielą między siebie prace, czego osoba niezorientowana nie jest w stanie zweryfikować. Przede wszystkim jednak, największym mankamentem istnienia więcej niż jednej organizacji o tym samym charakterze jest nieekonomiczność – tę samą pracę wykonują różne osoby w różnych miejscach.

By zapobiec takim sytuacjom, zdarza się, że organizacje podejmują decyzje o scaleniu kilku (przynajmniej dwóch)...

Podobne wypracowania