Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Grupa społeczna - członkowie. Funkcje członków grupy społecznej – opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Grupa społeczna jest pojęciem socjologicznym. Charakteryzuje się tym, że składa się co najmniej z trzech osób, które posiadają wspólne cele, wspólne plany i poglądy polityczne, społeczne lub religijne. Grupa społeczna reprezentuje interesy pewnej grupy ludzi, którzy zrzeszają się, aby je zrealizować. 

Członkami grup społecznych mogą być najróżniejsi ludzie, zarówno ci wykształceni, jak i ci którzy szukają usprawiedliwienia dla swoich niepowodzeń życiowych. Grupa społeczna może więc składać się z różnych członków, ale jest uzależniona swoim programem, który powoduje, że grupa tych ludzi musi stosować się do wytycznych jakie stawia sobie cała grupa. Nie ma grup społecznych, w których nie obowiązują żadne zasady. Takie normy istnieją w każdej grupie i są przestrzegane przez wszystkich jej członków. 

Grupa społeczna nie może więc istnieć bez zasad i programu, nawet jeśli jest on nieformalny, to jednak powoduje, że ludzie uczestniczący w życiu społecznym kierują się ściśle określonymi zasadami i metodami działania. Grupa społeczna ma swoje zadania, dzięki którym istnieje. Grupa społeczna jasno określa metody działania i cele, jakie chce zrealizować, każdy...

Podobne wypracowania