Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Euro w Polsce - wady i zalety. Opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Od dłuższego czasu gorącym tematem w Polsce jest dyskusja nad wprowadzeniem waluty euro, tak aby móc dołączyć do unii walutowej i być pełnoprawnym członkiem i partnerem gospodarczym w Europie. Waluta euro obecnie jest używana przez 17 państw, które wchodzą w skład Unii Europejskiej. Istnieje wiele argumentów za, jak i przeciw wprowadzeniu wspólnej waluty euro. 

W Polsce pojawia się wiele obaw związanych z tego typu posunięciem. Przede wszystkim według przeciwników euro, wprowadzenie tej waluty do naszego kraju zniszczy możliwość narzędzia ekonomicznego, jakim jest wykorzystywanie kursu walutowego w stosunku do rozwoju gospodarczego. Kolejnym argumentem jest również teoria, że euro pozbawi Polskę niezależności i suwerenności ekonomicznej. Zwolennicy odrzucają ten argument ponieważ wejście do strefy euro jest świadomym wyborem, poza tym nikt według euroentuzjastów nie zmuszał Polski do wejścia w struktury Unii Europejskiej. Kolejnym argumentem przeciw wspólnej walucie jest fakt, że osoby, które dzisiaj posiadają niskie dochody, stracą po wprowadzeniu waluty euro. 

Kolejnym argumentem przeciw wspólnej walucie jest wzrost cen, ponieważ wprowadzenie waluty według sceptyków sprawi,...

Podobne wypracowania