Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Aktywność społeczna - przykłady aktywności społecznej - opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Aktywność społeczna jest pojęciem zaczerpniętym z socjologii i jest on stosunkowo nowym zjawiskiem, które dopiero od niedawna zyskuje rozgłos. Aktywność społeczna polega na ożywieniu i aktywizacji działalności różnych jednostek, grup społecznych i organizacji w ramach zaspokajania potrzeb indywidualnych wypływających z naturalnego zapotrzebowania. Przykładem aktywności społecznej mogą być różnego rodzaju kampanie, programy i wiece, organizowanie różnego rodzaju inicjatyw, które cechuje otwartość i pomysłowość. To całkiem nowe zjawisko, które dopiero się krystalizuje w społeczeństwie. Coraz więcej osób stara się brać czynny udział w jakiejś inicjatywie społecznej. 

Aktywność społeczna polega na spełnianiu się ludzi, jednostek i organizacji w ramach powierzonych zadań. Z reguły człowiek działa w ramach lokalnych struktur, które pozwalają mu na taką działalność. Zakres takiej działalności uzależniony jest od motywacji i intencji uczestniczącego. Bardzo często wspiera się środowiska studenckie, środowiska emerytów, aby aktywizowały się społecznie w celu realizacji jakiegoś przedsięwzięcia. 

Aktywność społeczna oznacza dobrowolne poddanie się jakiemuś zagadnieniu lub też problemowi. Sprawia,...

Podobne wypracowania