Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Subkultury - Grunge - informacje, geneza, styl. Grunge jako subkultura

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Każdy człowiek odczuwa potrzebę przynależności do jakiejś grupy społecznej, m.in. w celach społecznej akceptacji. Naturalnym i najbardziej pożądanym stanem jest ten, w którym potrzeba ta znajduje swoje urzeczywistnienie. Jednakże – niejako patrząc z perspektywy a contrario – brak realizacji poczynionych założeń może prowadzić do zgubnych w skutkach rezultatów. W ten sposób dochodzi najczęściej do pojawienia się różnorodnych subkultur czy innych, mniej lub bardziej zorganizowanych zbiorowości. Termin „subkultura” przyjmowany jest na określenie grupy odznaczającej się różnym, od powszechnie akceptowalnego, zespołem wzorów i norm. Często przystąpienie do subkultury wiąże się wręcz z buntem wobec rzeczywistości społecznej albo nawet jej całkowitym odrzuceniem.

Styl i – szerzej – subkultura grunge bierze swoje początki w amerykańskich miastach w stanie Waszyngton, Seattle i jego okolic. Pierwsze jej przejawy datowane są na lata 80. XX wieku, kiedy te amerykańskie regiony zostały dotknięte przez różne trudności gospodarcze, znalazłszy się w wyraźnej opozycji do przeżywanego w tym czasie przez Kalifornię tzw. „boomu ekonomicznego”.

Tworzona ówcześnie muzyka charakteryzuje...

Podobne wypracowania