Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Subkultury - Hiphopowcy - charakterystyka, ubiór, geneza. Hiphopowcy jako subkultura

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Termin „subkultura” posiada wiele znaczeń, aczkolwiek najczęściej jest używany w celu określenia zbioru norm i wzorów obowiązujących w danej zbiorowości albo też grupie, które są jednakże odmienne od tych zaakceptowanych przez ogół społeczeństwa. Jedną z zasadniczych przyczyn leżących u podłoża zjawiska powstawania subkultur, jest niezgoda ich członków na zastaną rzeczywistość, przejawiająca się w odrzuceniu jej systemu etycznego i wynikających z niego norm postępowania.

Subkultura hip-hop zrzeszająca miłośników tej muzyki, swoje początki wywodzi z, dość agresywnego, tzw. „czarnego rapu”. Ruch ten pojawił się na początku lat 70. XX wieku w południowym Bronxie i Harlemie, czyli dzielnicach Nowego Jorku. To właśnie tamtejsi młodzi mieszkańcy stworzyli własną muzykę i własną kulturę. Według nich, rapowanie to najbardziej optymalne antidotum, pozwalające rozładować bunt, agresję i niechęć w stosunku do otaczającej rzeczywistości. Treści, jakie twórcy czarnego rapu starali się przekazywać poprzez swoją muzykę, miały na celu odzwierciedlenie ich sprzeciwu wobec szerzącej się dyskryminacji rasowej, biedzie czy obłudzie polityków.

Charakterystyczny dla członków subkultury hip-hopowej jest swobodny,...

Podobne wypracowania