Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Konflikty na Bliskim Wschodzie - ogólne opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Termin „Bliski Wschód” używany jest odnośnie terenów obejmujących północno-wschodnią Afrykę oraz południowo-zachodnią Azję. Bliski Wschód to obszar o wielkim historyczno-kulturowym znaczeniu – na jego obszarach rozwijały się pierwsze cywilizacje, tereny bliskowschodnie wchodziły także w skład największych światowych imperiów, na których odbywały się setki wojen. 

Oprócz znaczenia historycznego Bliski Wschód posiada wielkie znaczenie w polityce światowej. Wynika to z faktu iż znajdują się na jego obszarze bogate złoża ropy naftowej. Również najnowsza historia państw tego obszaru jest w dużym stopniu pisana przez konflikty na szczeblu światowym. 

XX wiek to czas wojen toczących się prawie na całym świecie, nie ominęły one także Bliskiego Wschodu, który od lat pozostaje newralgicznym punktem w stosunkach międzynarodowych. 

Z pewnością warto przybliżyć wojny izraelsko-arabskie, konflikty w Afganistanie oraz w Iraku. Konflikty, które rozgrywały się na Bliskim Wschodzie, a były najbardziej nagłaśniane i absorbujące to wojny izraelsko-arabskie. Przyczyną tych wojen było powstanie żydowskiego państwa Izrael. Państwa arabskie nie akceptowały utworzenia...

Podobne wypracowania