Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Kampania wyborcza - definicja, elementy, zasady. Kampania wyborcza 2010 w Polsce - omówienie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Czym jest kampania wyborcza? W najprostszym znaczeniu – ogółem działań realizowanych za pomocą mass mediów, których celem jest zdobycie władzy, polegających na prezentowaniu własnych poglądów, celów zawartych w wytycznych programowych partii bądź w programie samodzielnego kandydata dążącego do objęcia władzy.

XXI wiek to czas, w którym dominującym ustrojem w Europie jest demokracja. System demokratyczny stawia przed politykami szereg wyzwań. Głównym wyzwaniem jest skomplikowany proces ubiegania się o władzę. Mechanizm walki o władzę polega na tworzeniu własnej strategii politycznej prezentowanej w kampanii wyborczej.

We współczesnym świecie żaden polityk myślący o udziale w sprawowaniu władzy, nie może się obejść bez kampanii wyborczej. Samodzielni politycy prowadzący walkę o prezydenturę w swoich kampaniach starają się zaprezentować z jak najlepszej strony. Podczas kampanii sztaby wyborcze kandydatów skupiają się na najważniejszych aspektach życia człowieka, systemach wartości, sentymentach związanych z przeszłością. W kampanii kandydat musi w jakimś stopniu odzwierciedlać wartości cenione przez całe lub dużą część społeczeństwa, do tego – zdanie kandydata nie może odbiegać od poglądu najbliższego...

Podobne wypracowania