Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Deklaracje - Deklaracja brukselska (2002 r.) - cel, treść, znaczenie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

W ostatnich latach Unia Europejska podjęła się próby rozwiązania jednego z ważniejszych problemów współczesnej Europy i świata – mowa o kwestii handlu ludźmi. W związku z potrzebą stworzenia konkretnego programu działania, w dniach 18-20 września 2002 roku z inicjatywy Komisji i Parlamentu Europejskiego oraz Organizacji Międzynarodowej ds. Migracji doszło do spotkania w ramach Konferencji Europejskiej w sprawie zapobiegania i zwalczania handlu ludźmi – Global Challenge for the 21st Century. Do obrad przystąpili m.in. przedstawiciele rządów krajów członkowskich oraz kandydatów do UE, eksperci, reprezentanci różnego typu organizacji oraz osoby postronne. Efektem ich pracy było wydanie Deklaracji brukselskiej (Deklaracji o Zapobieganiu i Zwalczaniu Handlu Ludźmi).

Deklaracja brukselska mieści w sobie wykaz „standardów i dobrych praktyk”, których wypełnienie przez państwa członkowskie w znacznym stopniu mogłoby zlikwidować problem handlu ludźmi i zapobiec ewentualnemu odrodzeniu się struktur przestępczych trudniących się tymi procederami. Istotna jest nie tylko walka z istniejącymi już strukturami, ale również wszelkie działania prewencyjne.

By zapobiegać sytuacjom handlu ludźmi,...

Podobne wypracowania