Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Terroryzm - Metody działania terrorystów. Opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Ugrupowania terrorystyczne to formacje skrajne, dlatego też ich działania są radykalne. Ludzie działający w organizacjach terrorystycznych posiadają specyficzne poglądy, w zasadniczy sposób odbiegające od norm obowiązujących w społeczeństwie. Tyczy się to szczególnie ugrupowań silnie zwartych ideologicznie, jak np. organizacje lewackie. Aby różnego rodzaju zbiorowości mogły zastosować swoje postulaty, motywowane zwykle ideologicznie, a będące nie do zaakceptowania dla elity rządzącej, muszą w swoim przekonaniu podjąć się działań ostatecznych.

Różnego rodzaju grupy uciekają się do czynów skrajnych, posługując się terroryzmem. Terroryści są brutalni, swoje działania opierają na przemocy, gloryfikują siłę jak skuteczną metodę walki politycznej. Członkowie ugrupowań terrorystycznych to ludzie zdeterminowani, wyzbyci skrupułów moralnych. Akcje terrorystów muszą być spektakularne, okrutne, aby wzbudziły intensywne zainteresowanie mediów. Dzięki skupieniu na terrorystach uwagi mediów w zwykłych ludziach budzi się lęk, silne poczucie zagrożenie przed ich potencjalnymi atakami.

Aby terroryści mogli zaistnieć, doprowadzić do stanu, gdy każdy będzie o nich wiedział i mówił, ekstremiści muszą mieć szerokie audytorium,...

Podobne wypracowania