Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Religie w Europie - opracowanie tematu

Katolicyzm - jest religią dominującą w Malcie, Polsce, Litwie, Hiszpanii, Czechach, Austrii, Chorwacji oraz Francji. Katolicyzm zakłada wiarę w jednego Boga w trzech osobach - Boga Ojca, Syna Bożego oraz Ducha Świętego (dogmat Trójcy Świętej). Według tradycji Bóg zesłał na ziemię swego syna Jezusa Chrystusa, aby ten swoją męczeńską śmiercią na krzyżu mógł odkupić cały świat i zbawić ludzkość, po czym zmartwychwstać, pokonując śmierć. Kościół katolicki wyznaczył także siedem sakramentów świętych, które wierni winni przyjmować: 1. Chrzest, 2. Bierzmowanie, 3. Eucharystia, 4. Pokuta, 5. Namaszczenie chorych, 6. Kapłaństwo, 7. Małżeństwo. Od jakiegoś czasu obserwuje się spadek liczby katolików w Europie.

Islam - dominuje przede wszystkim w europejskiej części Turcji oraz w Kosowie, Bułgarii, Bośni i Hercegowinie Albanii i Rosji. Jest to religia będąca podstawą całej kultury świata arabskiego. Kulturę tą do Europy sprowadzili na przykład Tatarzy. Wyznawcami są także Cyganie, Baszkirzy, Czeczeńcy i kolejne pokolenia emigrantów z Pakistanu, Indonezji, Iranu, Iraku, Afganistanu. Islam jest religią muzułmanów, którzy wierzą, że Allah (Najwyższy Stwórca) zesłał na ziemię Mahometa (świętego proroka),...

Podobne wypracowania