Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Europa wobec rządów Hitlera

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Wydawało się, że traktat wersalski kończący I wojnę światową oraz powołana Liga Narodów powstrzymają świat od popadnięcia w drugi konflikt tego typu. Wszystkie państwa, które brały udział w wojnie zdawały sobie sprawę z jej tragicznych skutków. Dlatego też za wszelka cenę starano się uniknąć powtórzenia błędów.

Wszystko to tłumaczy postępowanie mocarstw Europy zachodniej w stosunku do III Rzeszy. Chcąc uniknąć kolejnego konfliktu, starano się gasić w zarodku wszelkie możliwe punkty zapalne. Zależało na tym szczególnie Wielkiej Brytanii oraz Francji. Stany Zjednoczone, zgodnie z polityką izolacjonizmu, nie mieszały się do problemów europejskich. W roku 1932 Francja zrezygnowała z reparacji wojennych, których miała prawo domagać się od Niemiec. Ponadto w niedługim czasie nie wyraziła sprzeciwu, kiedy wojska hitlerowskie wkroczyły do Nadrenii, która miała być strefą zdemilitaryzowaną.

Wszystko to utwierdzało Hitlera w przekonaniu, że może prowadzić coraz bardziej agresywną politykę zagraniczną oraz sprzeciwiać się postanowieniom traktatu wersalskiego. Zaczęto zatem zwiększać pobory wojskowe, które zamieniły armię niemiecką ze 100-tysięcznej na ponad milionową. Poruszono przemysł zbrojeniowy, a gospodarka...

Podobne wypracowania