Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Postawy jednostek oraz grup społecznych wobec potrzeb epok

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Historia jest kroniką ludzkich ambicji, marzeń, zdrad i heroicznych postaw, niespełnionych i spełnionych miłości, dramatów i sukcesów. Każdy człowiek ma swój udział w wielkim spektaklu życia. Sprawcami wielu przełomowych wydarzeń byli ci, którzy nigdy  nie sądzili, że ich imiona przetrwają stulecia, powtarzane z szacunkiem lub dla przestrogi.

Ot, choćby wielcy prorocy i duchowi nauczyciele – Budda, Jezus, Mahomet. Wychowywali się w różnych czasach i odmiennych kulturach, jednak wszyscy trzej doznali tego samego wglądu w naturę rzeczywistości, choć używali innych nazw i słów, przemawiając do innych grup (Budda nauczał głównie mędrców i mnichów, Jezus – prostych robotników, zaś Mahomet – wojowników), trudno oprzeć się wrażeniu, że tak naprawdę mówili o tym samym: o miłości, o konieczności uważnego życia, o tym, że każdy z nas jest częścią Całości, która czeka na odkrycie i doświadczenie. Ich uczniowie przez kolejne wieki kształtowali wydarzenia, tworząc historię narodów i kontynentów.

Oczywisty wydaje się wpływ wielkich przywódców na losy świata. To oni decydowali o wojnach lub rozejmach, o życiu lub śmierci. Adolf Hitler i...

Podobne wypracowania