Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Some people think that they can learn better by themselves than with a teacher. Do you agree or disagree? - Niektórzy sądzą, że lepiej uczyć się samodzielnie niż z nauczycielem. Zgadzasz się z tą opinią?

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Nowadays, with the help of technology and with the invention of e-learning, learning process seems to be easier than ever before. Some people start to learn  on their own and they believe that they don't need a teacher. Nevertheless, I strongly disagree with this statement. I would like to present my opinion on this subject in the following paragraphs.

Obviously, some people may say that if you learn by yourself, you can organize your time much better. You are not dependent on your teacher. You are more flexible. In addition, you can correlate your schedule with your outdoor activities and study the subjects you are interested in. You can also buy audio and video discs and manuals. It will help you to successfully go through learning process. Moreover you can use web-based learning. There is no doubt that if you learn by yourself, you are very independent. Additionally, you study for free, you don't need money to pay for the lectures.

On the other hand, it is worth mentioning that e-learning is actually 'pedagogy empowered by digital technology'. I would like to emphasize the fact that you actually do need a teacher in order to make some progress. He will guide you through your studies and may give you some practical tips too. It is a waste of time to look...

Tłumaczenie

W dzisiejszych czasach z pomocą nowych technologii i wynalazkiem e-learningu proces uczenia wydaje się łatwiejszy niż kiedykolwiek przedtem. Niektórzy uczą się samodzielnie i uważają, że nie potrzebują opieki nauczyciela. Ja jednak zupełnie się z tym poglądem nie zgadzam. Chciałabym uzasadnić swoje zdanie następującymi argumentami.

Oczywiście kiedy uczysz się samodzielnie, jesteś w stanie zorganizować sobie czas znacznie lepiej. Nie jesteś zależny od swojego nauczyciela, a godziny nauki są elastyczne. Dodatkowo, możesz ułożyć swój plan uwzględniając inne zajęcia, w jakich uczestniczysz oraz możesz uczyć się tylko tego, co interesuje się najbardziej. Możesz kupić płyty audio i video oraz podręczniki, które pomogą ci osiągnąć zamierzony cel. Co więcej możesz wykorzystać nauczanie bazujące na dostępie do Internetu. Nie ulega wątpliwości, że ucząc się samodzielnie, jesteś w pełni niezależny. Plus uczysz się za darmo, nie musisz płacić za wykłady.

Z drugiej jednak strony warto wspomnieć, że tak naprawdę e-learning jest wzmocnieniem pedagogiki poprzez użycie nowych technologu. Chciałabym podkreślić fakt, że nauczyciel jest ci potrzebny, byś mógł robić jakiekolwiek postępy. Poprowadzi cię przez proces nauki i da wiele profesjonalnych uwag, których nie ma co szukać w książkach, lepiej usłyszeć je prosto od specjalisty. Nauczyciel jest też twoim zwierzchnikiem i mentorem. Bardzo ciężko utrzymać motywację, jeśli uczysz się samemu. On może pomóc ci osiągnąć cel i nie pozwoli ci się poddać. Ponadto zorientuje się, co stanowi dla ciebie największy problem (np. gramatyka), jakie są twoje słabe strony. Nauczyciel jest w stanie ocenić twój postęp i przygotować cię do najtrudniejszych egzaminów najbardziej efektownie.

Uważam, że wsparcie pedagogiczne jest bardzo ważne, zwłaszcza jeśli – na przykład – zaczynasz naukę nowego języka. Musisz usłyszeć prawidłową wymowę nowych słówek i mieć kogoś, kto pomoże ci zrozumieć inny sposób myślenia.

Koniec końców, moim zdaniem całkiem przyjemnie jest uczyć się samemu, ale to niezwykle trudne być wytrwałym i nie popełniać przy tym błędów, jeśli nie ma się żadnego wsparcia. Sądzę, że ludzie, którzy uczą się z nauczycielem, ciężej pracują na swój sukces i szybciej udaje im się osiągnąć zamierzony cel.

Podobne wypracowania