Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Alina i Czesław Centkiewiczowie „Zaczarowana zagroda”- streszczenie skrótowe

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

„Zaczarowana zagroda” Centkiewiczów to krótki utwór o pingwinach mieszkających na Antarktydzie. Akcja książki toczy się na „stacji imienia profesora Dobrowolskiego na wschodnich brzegach Antarktydy”. Profesor Dobrowolski rozmawiał z pingwinami. Chciał się od nich dowiedzieć, gdzie odpływają, kiedy opuszczają Antarktydę. Pingwiny, a w szczególności jeden, ubrany w krawat, chciał profesorowi to wyjaśnić, jednak mówił po pingwiniemu, a człowiek – co wiadome – nie rozumiał tego języka. Wreszcie profesor wpadł na świetny pomysł.

Pobiegł pędem do obozu, gdzie przebywali jego koledzy-badacze – Andrzej i Janek – i od progu zaczął krzyczeć, że wie, co zrobić, aby rozwiązać ich problem. Opowiada o tym, jak zobaczył krawat na jednym z pingwinów i że mogliby wykorzystać coś podobnego, aby rozpoznać pingwiny później. Dlatego proponuje zaobrączkować każdego z pingwinów aluminiowymi obrączkami. Na każdej z nich profesor postanawia wykuć napis „Stacja imienia profesora Dobrowolskiego na wschodnich brzegach Antarktydy” oraz numer pingwina i datę.

Aby tego jednak dokonać, musieli najpierw stworzyć małą zagrodę, aby zapędzić tam nieloty i je zaobrączkować. Profesor zdecydował,...

Podobne wypracowania