Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Biblia - co to jest Biblia? Wyjaśnij, czym dla ciebie jest Biblia

Biblia nazywana literacko „księgą ksiąg”, czy „księgą nad księgami” przez pokolenia wiernych uznawana jest za święte pismo, będące podstawą głównych światowych religii takich jak chrześcijaństwo, czy judaizm. To w niej ludzie różnych wierzeń poszukują wskazówek, według których powinni żyć - to ona daje również rady i pocieszenie w trudnych sytuacjach. Jej wpływ na kolejne pokolenia ludzkości nie da się opisać w kilku słowach, jest godny podziwu.

Biblia bardzo mocno wpłynęła na kulturę, poglądy i cywilizacje całego świata. Jej treść jest nieoceniona, ponadczasowa, uniwersalna. Dla mnie Biblia jest osobiście księgą, z której dowiaduję się o życiu. To wspaniała skarbnica wiedzy o czasach dawnych, kulturze i wzorze zachowań ludzi dopiero zaczynających wierzyć w Boga. Dzięki niej dowiadujemy się na przykład, w jakich domach mieszkali ludzie, jak byli traktowani niewolnicy, którzy uciekli z Egiptu, jak wyrażano szacunek drugiej osobie (poprzez pocałunek w usta), jaką pozycję zajmowała religia w ówczesnym świecie, jakie wartości ceniono wtedy najbardziej, czego się obawiano, jaka pierwotnie była wiara Żydów i ludzi innych narodowości, jaki był ich styl życia.

Osobiście lubię czytać przypowieści...

Podobne wypracowania