Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Samson - charakterystyka postaci biblijnej, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Samson to postać biblijna występująca w Księdze Sędziów. Był on jednym z Sędziów starożytnego Izraela. Znany był z nadludzkiej siły, dzięki której potrafił zabić lwa gołymi rękoma lub zburzyć budynek.

Był synem Monoacha. Żył w czasach, gdy Izrael, karany przez Boga, znajdował się pod panowaniem wrogich Filistynów. Kiedy jego ojcu i bezpłodnej matce ukazał się anioł i złożył obietnicę, że ich syn będzie wyzwolicielem narodu z rąk wroga, narodził się Samson. Warunkiem spełnienia obietnicy danej przez Boga za pośrednictwem anioła były warunki powstrzymywania się Samsona przed piciem alkoholu i jedzeniem nieczystych potraw. Nie mógł też ścinać włosów.

Kiedy Samson dorósł, udał się do miasta Timna, gdzie ożenił się z kobietą pochodzącą z narodu filistyńskiego. Małżeństwo to, zgodnie z planem Boga, miało stać się powodem nieporozumień miedzy Izraelitami i Filistynami. To właśnie podczas podróży do Timny Samson udowodnił swoją siłę, zabijając atakującego go lwa.

W drodze powrotnej Samson zauważył, że w ciele zmarłego lwa zalęgły się pszczoły, które produkowały miód. Zabrał ten miód do domu i częstował nim rodziców i przybyłych na wesele gości. Wśród gości było także trzydziestu...

Podobne wypracowania