Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Religia: chrześcijaństwo - geneza, zasady, symbole. Ogólna charakterystyka chrześcijaństwa

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Chrześcijaństwo powstało już w pierwszej połowie wieku I. Symbolem tejże religii jest ryba („Ichtys” – co oznacza dokładnie „Jezus Chrystus Boży Syn Zbawiciel”). Około roku 1054 doszło do poważnego rozłamu i w taki sposób powstała wielka schizma wschodnia. Rezultatem podziału było powstanie Kościoła prawosławnego oraz rzymskokatolickiego.

Nazwa wiary pochodzi najprawdopodobniej od słowa „Christianoi” (czyli „ci od Chrystusa”). Podstawą chrześcijaństwa jest założenie, że Syn Boży – Jezus z Nazaretu – stał się człowiekiem (wcielenie) i przybył na ziemię z woli Ojca, aby odkupić świat z grzechów i ze względu na swoją męczeńską śmierć zapewnić ludziom zbawienie. Najważniejsza jest wśród chrześcijan wiara w Trójcę Świętą – Ojca, Syna i Ducha Świętego. Wiara ta szczególnie została rozpowszechniona na terenach północnej Afryki, Syrii, Palestyny, Półwyspu Apenińskiego. Chrześcijaństwo stanowi kontynuację żydowskiego monoteizmu.

Podobnie jak w judaizmie, odnajdujemy tutaj wiarę w jednego Boga, który jest Stwórcą całego świata. Proces kreowania uniwersum przedstawiony jest w Biblii, w Starym Testamencie (Księga Genesis). Najważniejszymi obrzędami...

Podobne wypracowania