Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Czyściec - co to jest czyściec (dla chrześcijan)? Czyściec w Biblii - opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Czyściec jest jednym z trzech miejsc, do których może dotrzeć dusza człowieka po śmierci ciała. Oprócz czyśćca jest to piekło oraz niebo. Czyściec nazywany jest miejscem pośrednim pomiędzy tymi dwoma. Z czyśćca można się wydostać - do nieba, ale i też dostać się do piekła. Mówi się, że trafiają tam osoby, które były niedostatecznie dobre, aby dostąpić zaszczytu nieba i niedostatecznie złe, aby cierpieć wieczyste męki w ogniu piekielnym potępienia.

Według encyklopedii katolickiej czyściec to: „Miejsce lub stan przejściowej kary dla tych, którzy odeszli z tego świata w Bożej łasce, ale nie są całkowicie wolni od grzechów powszednich albo dla tych, którzy w pełni nie spłacili zadośćuczynienia za swoje występki”. Jest to więc stan przejściowy, jakby druga szansa na pozyskanie sobie życia wiecznego u boku Bogu.

Co najciekawsze, nauka tego typu jest sprzeczna z założeniami i fundamentalnymi twierdzeniami Biblii. Według Nowego Testamentu Jezus Chrystus przyjął na siebie cały ciężar grzechu ludzkości. Bóg zesłał go na ziemię, aby swoją męczeńską śmiercią zbawił świat. Jego cierpienie było więc wystarczająco wielkie - tak wielkie, że człowiek nie powinien już cierpieć za własne grzechy, a albo dostąpić...

Podobne wypracowania