Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Piekło - co to jest piekło? Piekło w Biblii i chrześcijaństwie - opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Według Biblii człowiek po śmierci może dostać się do trzech zaświatów - nieba, piekła oraz czyśćca (w zależności od tego, jakie prowadził życie na ziemi). Jeżeli był dobrym, szlachetnym człowiekiem, mógł dostąpić łaski nieba, jeżeli nie był dostatecznie dobry, idzie odpokutować za swoje grzechy do czyśćca. Natomiast jeśli całe swoje dotychczasowe życie poświęcił na grzeszenie, za karę miał odbywać męki wiecznego potępienia w czeluściach piekielnych.

W Biblii na temat piekła informacje możemy znaleźć w Ewangeliach nowotestamentowych. Wszyscy uczniowie Chrystusa zgodnie opisują piekło jako miejsce przerażające, makabryczne, wręcz potworne. Odbywają się tam kary nie tyle na ciele, co na duszy. Święty Mateusz napisał, że jest to miejsce, gdzie „będzie płacz i zgrzytanie zębów”. W piekle skupiać się mają wszystkie okropności całego świata: choroby, zarazy, ból, cierpienie. Dostają się tam ludzie przeklęci, którzy zabijali bez wyrzutów sumienia, nie wierzyli w Boga, zdradzali, a przede wszystkim ci, którym popełnione winy nie zostały wybaczone. Wybaczenie może być przepustką do czyśćca.

Te dusze, które dostają się do piekła, trawi gorący płomień. Nie ma od niego ucieczki, Bóg nie ulituje się...

Podobne wypracowania