Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Paruzja - Paruzja Chrystusa - wyjaśnij. Geneza i znaczenie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Paruzja w perspektywie religii chrześcijańskiej jest wyobrażeniem o ponownym przyjściu Jezusa Chrystusa na ziemię. Nie urodzi się on ponownie, a zstąpi z nieba w chwale, udowadniając swoją wielkość oraz triumf nad śmiercią. Paruzja jest jednym z elementów dnia Sądu Ostatecznego. Po raz pierwszy Jezus Chrystus pojawił się na ziemi pod postacią człowieka.

Został on zrodzony z Maryi Dziewicy i w swoim życiu przeznaczony był do męczeńskiej śmierci na krzyżu. Tym posłannictwem miał wypełnić plan boży. Poprzez jego śmierć na krzyżu oraz mękę w trakcie drogi na Golgotę, umarł on za grzechy całej ludzkości. Przez to jesteśmy zbawieni i zmartwychwstaniemy na jego podobieństwo w dniu nadchodzącej Apokalipsy.

Zapowiedź Paruzji istnieje w Biblii w Nowym Testamencie. Aniołowie mówią do apostołów: „Mężowie z Galilei, dlaczego stoicie i wpatrujecie się w niebo? Ten Jezus, wzięty od was do nieba, przyjdzie tak samo, jak widzicie Go wstępującego do nieba”. Jest to więc potwierdzenie prawdy o ponownym przybyciu Mesjasza na ziemię. Dzień ten nie jest nikomu znany i nadejdzie on niespodziewanie, dlatego Bóg nakazuje nam zawsze być na to przygotowanym.

Przygotowaniem ma tutaj być stan łaski uświęcającej, czyli przyjmowanie komunii...

Podobne wypracowania