Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Społeczeństwo wielokulturowe - wady i zalety

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Społeczeństwa wielokulturowe to społeczeństwa, w ramach których mogą współegzystować bardzo odmienne kultury. Społeczeństwa takie są charakterystyczne dla kilku głównych krajów imigranckich – USA, Australii, Kanady czy Nowej Zelandii, ale także dla wielkich miast Europy Zachodniej (przede wszystkim Londynu i Paryża).

Jak można się domyślić, współistnienie bardzo różnych i nieraz sprzecznych kultur, bez oceniania, która z nich jest lepsza i która ma być w danym kraju dominująca, posiada sporo zalet.

Społeczeństwa wielokulturowe łączą w sobie albo potomków imigrantów, którzy przed wieloma laty emigrowali z ojczyzny poszukując lepszego życia albo imigrantów współczesnych – ich migracje związane są zarówno z potrzebami ekonomicznymi, jak i  wymogami globalizującego się świata. Powstałe w ten sposób społeczeństwa są z pewnością bardziej otwarte i tolerancyjnie, a ludzie mimo tysięcy mil dzielących ich od domu, mogą dalej być wiernymi kulturze i religii, w jakiej ich wychowano. Z pewnością łagodzi to szok związany ze zmianą miejsca zamieszkania i obcością nowego otoczenia.

Niewątpliwą zaletą społeczeństwa wielokulturowego jest także nowość –...

Podobne wypracowania