Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Globalizacja - wady i zalety globalizacji

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Globalizacja to bardzo złożone zjawisko obejmujące prawie wszystkie dziedziny życia człowieka – od gospodarki po kulturę, społeczeństwo i politykę. Nieco upraszczająca, ale przydatna definicja globalizacji mogłaby brzmieć następująco: globalizacja to wszelkie zjawiska i procesy, które prowadzą do wzrostu zależności i pogłębianiu więzi między krajami i społeczeństwami w dziedzinach ekonomii czy kultury. Globalizacja sprawia, że świat poszczególnych krajów i narodów przeobraża się w świat wspólnoty interesów i wzorców, a społeczeństwa – w społeczeństwo tzw. globalne. Przemiany globalizacyjne niosą ze sobą zarówno wady, jak i zalety.

Niewątpliwymi zaletami procesów globalizacyjnych jest łatwość transportu i komunikacji, nawet z ludźmi znajdującymi się na drugim krańcu globu. Sieć internetowa skutecznie włączyła się w naszą codzienność, a informacje, wiedza, ogromne możliwości Internetu są teraz na wyciągnięcie ręki. Globalizacja w nieznany dotąd sposób promuje wiedzę, sprzyja wymianie idei, rozpowszechnieniu technologii, co może być ważnym źródłem rozwoju.

Co więcej, procesy globalizacyjne angażują i integrują społeczeństwo. Zwiększają się także możliwości kontroli władzy, ludzie stają...

Podobne wypracowania