Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Abolicja - Abolicja dla cudzoziemców - za czy przeciw?

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Abolicja jest aktem prawnym polegającym na niedopuszczeniu do wszczęcia postępowania w przypadku określonych przestępstw. W przypadku gdy takie postępowanie zostało już rozpoczęte, dochodzi do jego umorzenia. Należy zaznaczyć, że dany czyn zabroniony, mimo tego że jednorazowo jego popełnienie nie skutkuje sankcją prawną, pozostaje nadal czynem zabronionym.

Interesującą kwestią dotyczącą abolicji jest kwestia nielegalnych imigrantów – cudzoziemców, którzy przebywają na terenie danego kraju bez posiadania odpowiednich zezwoleń. Istnieje wiele argumentów za wprowadzeniem takiej abolicji, z drugiej strony – należy pamiętać o przynajmniej dwóch ważnych argumentach przeciw.

Za wprowadzeniem abolicji dla imigrantów przemawia fakt, że niektórzy z nich przez długie lata przebywają na terenie danego kraju i chcieliby podjąć legalną pracę i założyć rodziny, co uniemożliwiają im długotrwałe procedury biurokratyczne. Co więcej, nielegalni imigranci mogą żyć pod ciągłą presją – w stresie i strachu przed możliwością wydalenia z danego kraju. Z pewnością nie wpływa to na konstruktywne budowanie przyszłości w nowym miejscu zamieszkania.

Inną ważną kwestią jest prawo do godności każdego człowieka – będąc obywatelem...

Podobne wypracowania