Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Konwencje - Konwencja z Prum (2005) - cel, treść, skutki

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

27 maja 2005 r. w Prum w Niemczech została podpisana konwencja o „współpracy transgranicznej w celu zwalczania terroryzmu, przestępczości transgranicznej i nielegalnej imigracji”.

Konwencję tę podpisali ministrowie spraw wewnętrznych następujących państw: Niemiec, Hiszpanii, Francji, Luksemburga, Holandii, Austrii i Belgii. Konwencja z Prum była konwencją z zakresu prawa międzynarodowego przyjętą poza ramami Unii Europejskiej. Umowa miała na celu stworzenie współpracy polegającej na zintensyfikowaniu i przyspieszeniu wymiany informacji między organami władzy w dziedzinie – jak stoi w nazwie – walki z terroryzmem, przestępczością transgraniczną i nielegalną imigracją.

Konwencja przewiduje, że państwa-strony będą wymieniały się danymi dotyczącymi DNA, odcisków palców, danych rejestracyjnych pojazdów oraz danych osobowych i in., związanych z transgraniczną współpracą policyjną. Konwencja z Prum zezwala bądź zobowiązuje do:

- tworzenia krajowych zbiorów analiz DNA w celu wykrywania przestępstw, tworzenia krajowych punktów kontaktowych w celu dostarczania danych podejrzanych osób punktom kontaktowym państw partnerskich, danych osób, które mogą stanowić zagrożenie podczas...

Podobne wypracowania