Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Prezydent Roosevelt - charakterystyka prezydentury Franklina Delano Roosevelta. Opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Franklin Delano Roosevelt był amerykańskim politykiem, w 1933 roku zwyciężył w wyborach prezydenckich (kandydował z ramienia Partii Demokratycznej), stając się tym samym 32 Prezydentem Stanów Zjednoczonych Ameryki. Jako jedyny w historii USA pełnił funkcję  prezydenta dłużej niż dwie kadencje. Spowodowało to wniesienie poprawki do Konstytucji USA w 1951 r. stwierdzającej, że prezydent może być wybierany jedynie dwukrotnie.

Zwycięstwo w wyborach prezydenckich, prócz wzrastającej popularności spowodowanej wcześniejszą działalnością polityczną, przyniosło Rooseveltowi hasło: New Deal („Nowy Ład”). Dla wycieńczonych Wielkim Kryzysem Amerykanów obietnice wprowadzenia nowego porządku przez Roosevelta okazały się tak kuszące, że zdecydowanie oddali na niego głos i Roosevelt wygrał z dotychczas rządzącym prezydentem Herbertem Hooverem.

O ile same założenia Nowego Ładu i ich wprowadzenie w życie nie przyniosły tak dobrych rezultatów jak oczekiwano, to jednak przywróciły one wiarę Amerykanów we własne siły i doprowadziły do aktywizacji społeczeństwa. Nowy ład przyniósł także wiele niekorzystnych skutków, które stały się później osią krytyki prezydenta.

Pierwsze sukcesy Nowego Ładu i aktywność...

Podobne wypracowania