Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Deklaracje - Deklaracja z Toledo (2010) - geneza, postanowienia

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

W czerwcu 2010 roku miało miejsce Nieformalne Spotkanie Ministrów w sprawie Rozwoju Obszarów Miejskich w Toledo. Spotkanie to zostało zorganizowane głównie w związku z globalnym kryzysem ostatnich lat, który mocno dotknął także Europę.

Zgromadzeni uznali, iż to właśnie miasta są kluczowym obszarem, dzięki któremu można by zniwelować skutki tegoż kryzysu. Stwierdzono, iż przed europejskimi ośrodkami miejskimi stoi wyzwanie przezwyciężenia trudności wynikających ze wspomnianego kryzysu i umocnienia swoich pozycji.

Najważniejszym rezultatem rozmów było wydanie 22 czerwca tzw. Deklaracji z Toledo. Dokument poświęcony był strategii rozwoju miast europejskich. Zdaniem sygnatariuszy, podejmując odpowiednie kroki, możliwy byłby „rozwój obszarów miejskich oparty na zasadach zintegrowanego, inteligentnego, zrównoważonego, spójnego rozwoju miast sprzyjającego włączeniu społecznemu jako jedyna droga do osiągnięcia większej konkurencyjności gospodarczej, ekoefektywności, spójności społecznej i postępu w zakresie spraw obywatelskich w miastach europejskich oraz zagwarantowania obywatelom odpowiedniej jakości  życia i dobrobytu, zarówno w chwili obecnej jak i w przyszłości”.

Podkreślono...

Podobne wypracowania