Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Rajmund z Tuluzy – sylwetka postaci

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Rajmund z Saint Gilles urodził się w roku 1042. Był synem Ponsa, hrabiego Tuluzy oraz jego drugiej żony, Almodis de La Marche. Po śmierci swojego starszego brata – Wilhelma IV w roku 1094 został samodzielnym władcą Tuluzy, ale zdecydowanie wyżej niż stabilne życie francuskiego arystokraty cenił sobie przygody oraz chwałę, jaką mógł mu przysporzyć udział w ewentualnej zbrojnej pielgrzymce do Ziemi Świętej. Przed rokiem 1096 Rajmund brał udział w walkach przeciwko muzułmańskim Maurom na Półwyspie Iberyjskim.

Rajmund z Tuluzy był człowiekiem bardzo pobożnym i wyjątkowo religijnym. Dlatego też pierwsze wzmianki o planach zorganizowania rycerskiej krucjaty przeciwko Turkom wzbudziły jego wielki entuzjazm. W listopadzie roku 1095 ogłoszone zostało przez papieża Urbana II powszechne wezwanie do udziału w organizowanej wyprawie krzyżowej, Rajmund z Tuluzy był jednym z pierwszych spośród europejskich feudałów, którzy podjęli krzyż. Był prawdopodobnie najstarszym oraz najzamożniejszym spośród wszystkich uczestników pierwszej krucjaty, dlatego też umownie uważa się go za jej głównego przywódcę.

W październiku roku 1096, na czele pokaźnego oddziału zbrojnego złożonego głównie z Prowansalczyków,...

Podobne wypracowania