Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Krystyna Siesicka „Zapałka na zakręcie” - charakterystyka Mady

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Mada jest bohaterką książki Krystyny Siesickiej pt: „Zapałka na zakręcie”. Poznajemy ją, gdy wraz z mamą i siostrą przybywa do Osady na wakacyjny wypoczynek. Mada pochodzi z Warszawy i ma 17 lat. Już po raz szósty spędza wakacje w Osadzie. Dziewczyna pochodzi z rozbitej rodziny. Ją i jej siostrę Alę wychowuje tylko mama.

Mada, a właściwie Magdalena, bo tak brzmi jej pełne imię, jest szczupłą dziewczyną. Włosy często związuje w kitki. Jak każda młoda dziewczyna lubi ładnie wyglądać, przywiązuje więc dużą wagę do stroju. W pochmurne, jesienne dni lubi oglądać kolorowe wystawy sklepów, a sukienki tam eksponowane przenoszą jej wyobraźnię w inny świat. Niestety jej rodzina nie jest zamożna, zatem nieczęsto może pozwolić sobie na zakup nowej, modnej sukienki. Dlatego tak wiele radości sprawia jej nowa, granatowa sukienka kupiona na wyjazd do babci. Ubrania Mady są skromne, jednak dobrane z dużą rozwagą.

Nasza bohaterka jest miłą i sympatyczną osobą. Łatwo nawiązuje znajomości. Lubi towarzystwo swoich przyjaciół. Często spotyka się z przyjaciółmi z Osady, choć przyszedł czas, że Mada zamiast z grupą wolała spotkać się z jedną, ale za to wyjątkową dla niej osobą. Czasem jednak dziewczyna woli zaszyć się gdzieś sama, żeby spokojnie...

Podobne wypracowania