Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Biblia - Próba Abrahama - opis przeżyć Abrahama

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Biblia w opisie próby Abrahama ogranicza się jedynie do opisu wydarzeń. Nie znamy myśli, ani uczuć bohaterów biblijnych, którzy biorą udział w scenie, w której patriarcha zamierza złożyć Bogu ofiarę z syna. Możemy jednak przypuszczać, co mógł czuć ojciec, który miał poświęcić życie swojego ukochanego potomka.

Aby lepiej zrozumieć sytuację patriarchy, wrócić musimy do historii narodzin jego syna Izaaka. Przez długi czas Abraham i jego żona Sara nie mieli dziecka. Trudno im było uwierzyć, kiedy Bóg obiecał, że urodzi im się syn. Obietnica ta została jednak spełniona i Abraham z Sarą doczekali się prawowitego potomka, któremu nadano imię Izaak. Co więcej, według obietnicy Boga, ród Abrahama miał być liczny i sławny.

Zaskoczeniem dla Abrahama musiało więc być polecenie, jakie dostał od Boga, według którego miał złożyć Izaaka w ofierze całopalnej. Trudny musiał być wybór, przed jakim stanął Abraham. Z jednej strony ojcowska miłość, życie ukochanego syna, z drugiej – wierność Bogu i chęć spełnienia jego woli.

Abraham, który był człowiekiem głębokiej wiary, ufający Bogu, spełniał Jego wszystkie polecenia, nie mógł zrobić inaczej i tym razem postąpić zgodnie z...

Podobne wypracowania