Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Wartości w życiu człowieka według Jana Twardowskiego - interpretacja wierszy Jana Twardowskiego

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Każdy człowiek sam ustala własną hierarchię wartości. Są one bardzo różne. Dla jednych ważna jest wiara, miłość, rodzina, a dla innych – dobrobyt. Jest to sprawa bardzo indywidualna, w dużej mierze zależna od otrzymanego wychowania czy okoliczności życiowych.

Ksiądz Jan Twardowski w swojej twórczości proponuje przyjęcie wartości takich, które zapewne on sam wyznaje. Jego utwory stanowią pewnego rodzaju drogowskaz dla poszukujących odpowiedzi na pytanie: co dla mnie jest najważniejsze? W dzisiejszym świecie odpowiedź nie jest łatwa. Dlatego też poeta niejako podaje nam pomocną dłoń i pomaga szukać. Czyni to dyskretnie i nie narzuca się z własnym zdaniem.

Jedną z najważniejszych wartości, o których mowa jest w wierszach księdza, z całą pewnością jest Bóg. Poeta przedstawia Go jako ojca, dobrego pasterza, który szuka zaginionych owieczek, ale również sam pozwala się odnaleźć. Bóg Twardowskiego daje nam przyzwolenie, aby błądzić i poszukiwać. Nie wytycza jednej prostej drogi dotarcia do Niego, ale zezwala na szukanie własnej, nawet jeśli krętej. Poeta daje nam do zrozumienia, że miłość do Boga może odmienić nasze życie. Świat oglądany przez pryzmat wiary jawi się nam zupełnie inaczej; po prostu jest lepszy....

Podobne wypracowania