Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Napisz opowiadanie pod tytułem „Niezwykła przygoda Piotrusia Pana”

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Był słoneczny, letni dzień. Piotruś Pan postanowił odwiedzić swoich dawno niewidzianych znajomych, Strażników Snów. Byli to młodzi chłopcy i dziewczynki, którzy czuwali nad snami wszystkich dzieci na ziemi. Pełnili ważną i odpowiedzialną funkcję. Do ich najważniejszych zadań należało pilnowanie Kamienia Snów, w którym gromadziły się senne marzenia. Kamień chciał zdobyć podstępny i złośliwy Gnom Bazyli. Gdyby mu się udało, dzieci na ziemi zaczęłyby nawiedzać koszmary senne. Ów gnom żywił się dziecięcym strachem. Dawno temu młodzi Strażnicy stanęli do walki z Gnomem, udało się im odebrać mu moce, jednak okupili to stratą kilku towarzyszy. Teraz Gnom, choć pozbawiony swoich mocy, nadal stanowił zagrożenie.

Piotruś Pan przyleciał do Tajemniczego Gaju, miejsca zamieszkania Strażników. Ciepło przywitał się z ich przywódczynią, Lili. Młoda dziewczyna miała duże zielone oczy i  długie, płomiennorude włosy. Pomiędzy łopatkami wyrastały jej bezbarwne skrzydełka. Ubrana była, jak każdy Strażnik, w białą tunikę, przepasaną złotym, a nie jak pozostali Strażnicy niebieskim, pasem. Rękawy szaty były długie i obszerne, od ramienia w dół miały długie rozcięcia. Lili ucieszyła się ze spotkania z Piotrusiem. Byli starymi...

Podobne wypracowania