Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Biblia - Plagi egipskie - znaczenie, interpretacja, streszczenie szczegółowe historii biblijnej

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Kiedy Mojżesz, uratowany przed śmiercią z rąk Egipcjan, powrócił do swego ludu, szybko udało mu się dzięki licznym cudom przekonać Izraelitów, iż jest wysłannikiem Boga. Niewolony przez faraona lud niecierpliwie wyczekiwał momentu, w którym dane mu będzie zrzucić łańcuchy.

W końcu Mojżesz udał się przed oblicze władcy i przekazał mu wolę Boga. Jednakże faraon nie chciał nawet słyszeć o uwolnieniu Izraelitów z Egiptu. Naród Wybrany po wielu latach niewoli zupełnie stracił wiarę w odzyskanie wolności. Wtedy Bóg przemówił do niego tymi słowy (za pośrednictwem Mojżesza): „(...) Faraon wprawdzie nie będzie chciał was słuchać, lecz ja położę rękę na Egipcie i przez swoje wyroki wywiodę z Egiptu swoje zastępy, mój lud, synów Izraela. Egipcjanie poznają, że ja jestem Jahwe, który wyciąga ręką nad Egiptem i wywiodę spomiędzy nich synów Izraela”.

Ową wyciągniętą przez Boga ręką miało być właśnie dziesięć plag egipskich, które skutecznie zmiękczyły serce Faraona. Pierwszą katastrofą było przemienienie wód całego Egiptu w krew. Mojżesz o poranku udał się do władcy, który akurat wyszedł nad wodę. Wtedy to za sprawą Boga „(...) Woda Nilu zamieniła się w krew. Ryby rzeki...

Podobne wypracowania