Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Mt 6, 24-34 - Nowy Testament - streszczenie, interpretacja. Komentarz do Pisma Świętego

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Ten fragment Ewangelii wg św. Mateusza jest częścią kazania na Górze. Słuchającym uczniom uzmysławia, że nie mogą służyć dwóm panom, czyli i Bogu i pieniądzom, ponieważ nie da się tego pogodzić ze sobą. Kolejno nakazuje, by nie troszczyć się bardzo o ziemską egzystencję, bo jest ona jedynie złożona z zaspokajania potrzeb cielesnych, które nic nie znaczą. Trzeba brać przykład z ptaków, które nie wykonują tych wszystkich czynności co ludzie, aby zdobyć pokarm, a jednak Bóg sprawia, że odżywiają się.

Tak samo nie należy traktować poważnie spraw przyodziania, bo lilie rosnące na polu są pięknie ubrane, ale nie muszą do tego same wyrabiać szat. Jeśli więc Pan sprawia, że zwykłe zioła przybiera, to tym bardziej ludzi. Domeną pogan jest wieczne nastawienie na aspekt materialny życia, a chrześcijanin powinien być inny. Jedzenie, picie, ubranie – są potrzebne – ale w pierwszej kolejności Bóg nakazuje widzieć sprawy wieczne.

Gdy człowiek starać się będzie o dobra wieczne, to i dobra doczesne będą mu dane. Nie należy też wybiegać wciąż myślami w przyszłość, bo to czas, który dopiero nastanie, a chwili obecnej jest też wiele do zrobienia.

Ta część kazania Jezusa jest niezwykle istotna dla chrześcijan,...

Podobne wypracowania