Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Alterglobalizm - definicja, cechy, charakterystyka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Alterglobalizmem określa się ruch polityczno-społeczny którego główną ideą jest dążenie do zmiany aktualnie obowiązujących stosunków międzynarodowych ,społecznych, ekonomicznych czy ekologicznych. Ruch ten jest aktualnie spotykany w większości krajów świata. 

Ruch alterglobalistyczny jest złożony z idei różnych światopoglądów. Wśród jego założeń znaleźć można postulaty wynikające z pacyfizmu, marksizmu, anarchizmu, konserwatyzmu jak i liberalizmu a także feminizmu czy ekologizmu. Często znaczenie odgrywają w nich też ruchy wyznaniowe oraz organizacje pozarządowe. 

Ruch ten powstał w latach 80 XX wieku w Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii.

Alterglobaliści najprościej mówiąc są przeciwnikami globalizacji. Według nich prowadzi ona do zniszczenia otaczającego nas środowiska naturalnego a także dewastacji niszczenia niszowych, lokalnych kultur.  Alterglobaliści sprzeciwiają się także rozrostowi wielkich korporacji które ich zdaniem wyzyskują swoich pracowników i prowadzą do ich unifikacji. Ich zdaniem wielkie międzynarodowe przedsiębiorstwa mają wpływ na władze państwowe, doprowadzając do zaburzenia podstawowych założeń demokracji. 

Dodatkowo ruch...

Podobne wypracowania