Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Ochrona praw człowieka we współczesnym świecie - opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

„Aby ożywić ideę praw człowieka, trzeba przede wszystkim wiedzieć, czym prawa człowieka są, a czym nie są. Musimy zrozumieć, że prawa człowieka to nie jest magiczny klucz, który otwiera wszystkie drzwi do sprawiedliwości i szczęścia. To tylko jedna z zasad, które powinny obowiązywać w demokratycznym państwie prawa.” – Wiktor Osiatyński.

Prawa człowieka to pojęcie wynikające ze świadomości człowieka o swojej wartości i o wartości jego życia. Jest to koncepcja, która twierdzi, że człowiekowi przysługują ściśle określone prawa. Prawa te można podzielić na powszechne, przyrodzone, niezbywalne, nienaruszalne, naturalne i niepodzielne. 

Na całym świecie, każde państwo ma obowiązek chronić te prawa i dbać o godność człowieka i o jego życie. Ochroną praw człowieka na świecie oprócz samych państw zajmują się również organizacje międzynarodowe takie jak Amnesty International, Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Międzynarodowy Ruch Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca oraz Human Rights Watch. Wszystkie te organizacje tworzą sieć ponadnarodową i działają niezależnie, są one gwarantem walki o prawa człowieka i nie podlegają żadnej kontroli. Ich działalność polega na ujawnianiu i śledzeniu różnego...

Podobne wypracowania